Aký program nás čaká?

Návštevy, vystúpenia, divadielka, športové súťaže ... Kedy a kde?

6364fd405c435.jpg

Venujte 2% z dane

Pomôžte aj svojim deťom. Urobte ich škôlku lepším druhým domovom.

Naša škôlka

Charakteristika materskej školy

Materská škola bola zriadená v roku 1962.  Je umiestnená v účelovej dvojposchodovej  budove v širšom centre mesta, obklopená obytnými domami. Má vlastnú kuchyňu a priestranný školský dvor. V minulosti prešla čiastočnou rekonštrukciou exteriéru a interiéru.

Ide o štátnu materskú školu v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Spišská Nová Ves. V prevádzke sú tri triedy, v ktorých poskytuje celodennú výchovu a vzdelávanie spravidla pre deti od troch do šiestich rokov a pre deti s pokračujúcim povinným predprimárnym vzdelávaním:

• trieda žabiek (najmladšie 3-4 ročné deti)
  • trieda lienok (stredné 4-5 ročné deti)
  • trieda včielok (najstaršie 5-6-ročné deti – predškoláci).

V materskej škole pracuje 7 kvalifikovaných učiteliek, 1 školníčka, 1 upratovačka a 1 údržbár. Školské stravovanie je zabezpečené vedúcou ŠJ a 3 kuchárkami.

Zameranie a výchovno–vzdelávacia orientácia školy

Výchovno-vzdelávaciu činnosť realizujeme podľa školského vzdelávacieho programu „Hráme sa a spoznávame seba a svet.“, ktorý bol vypracovaný v súlade so Štátnym vzdelávacím programom. Podporujeme celostný osobnostný rozvoj dieťaťa a pripravujeme ho na vstup do základnej školy, akceptujeme jedinečnosť dieťaťa. Získavame dôveru rodičov v individuálnom poradenstve a v prípade potreby ich smerujeme na ďalšie odborné poradenstvo. Rozvíjame talenty detí, zapájame sa do súťaží. Podporujeme folklórne tradície formou hudobno-tanečných akcií.

Školský poriadok

klikni sem